KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

BİLSEM sınavı nedir kimler katılabilir? BİLSEM sınavı tarihleri

Okullarla beraber öğrencilerin ve velilerin de gündeminde olan BİLSEM sınavına günler kaldı. Son zamanlarda Google arama motorlarında en çok …

BİLSEM sınavı nedir kimler katılabilir? BİLSEM sınavı tarihleri

Okullarla beraber öğrencilerin ve velilerin de gündeminde olan BİLSEM sınavına günler kaldı. Son zamanlarda Google arama motorlarında en çok aratılan BİLSEM sınavı nedir? BİLSEM sınavına kimler katılabilir ve ne zaman yapılacak sorularının cevabı ayrıntılarıyla haberimizde yer alıyor.

Son zamanlarda adını sıkça duyuran, eğitimi destekleme amacıyla yapılan Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM), genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında, özel olarak tanınan öğrencilerin kendilerini ilgi alanlarında geliştirmeleri ve eğitim görmeleri için açılan özel eğitim kurumlarıdır.

81 ilde hizmet veren öğrencilerin özel yeteneklerini ve potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için farklı eğitim programlarıyla zenginleştirilmiş BİLSEM‘in 2022 başvuru ve sınav tarihleri belli oldu.

BİLSEM BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri gerçekleşti. 19 Şubat-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirmeye alınacak. Başarılı olup kayıt hakkı kazanan öğrenciler 19 Ağustos 2022 tarihinde ilan edilecek.

BİLSEM SINAVINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Özel eğitim programının uygulandığı BİLSEM, her yıl gerçekleşen sınav ve mülakat sonucu başarılı olan öğrencileri eğitim programına katıyor. Öğrencilerin bireysel olarak başvuru yapamadığı BİLSEM‘e, öncelikle öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilmesi gerekiyor. Sadece birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin katılabildiği BİLSEM sınavı, tablet üzerinden interaktif bir şekilde yapılır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ