KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bir Türlü Para Biriktiremeyenler İçin 6 İpucu

Bir Türlü Para Biriktiremeyenler İçin 6 İpucu

Sürekli para biriktirmek ve hayalinizdeki hedeflere ulaşmak istiyorsunuz. Fakat bir türlü bunu gerçekleştirme şansınız olmuyor. Her seferinde ya para birikmiyor ya da planlar tutmadığı için biriken bir miktar parayı harcamak zorunda kalıyorsunuz. Şimdi, tüm bunları unutun ve özel ipuçlarımıza odaklanın.

1) Gider Hesaplaması Önceliğiniz Olsun

Doğru ve sorunsuz para birikimi için, öncelikle neye ne kadar harcama yaptığınızı bilmeniz gerekir. Bu nedenle tüm giderlerinizi, tek bir kalem altında toplamanız, kontrol altında tutmanız gerekir.

2) Masrafları En Aza İndirgeyin

Masrafları nasıl kısabilirsiniz? Bu soru üzerinden yola çıkın ve tamamen zevk odaklı harcamaları, “olmasa da olur” denilen harcamaları yok edin.

3) Alışveriş Sadece Zorunluluklar İçin Olsun

Zorunlu ihtiyaçlarınız dışında alışveriş yapmayın. Yeni bir ayakkabı, yeni bir kıyafet ya da saat… Hayatınızı devam ettirmeniz dışında gerekli olmayan her şeyden uzak durun.

4) Sporu, Ekonomiyle Dengeleyin

İşe mümkünse yürüme yöntemiyle gidin. Diyetler uygulayarak, beslenmenizi en aza indirgeyin. Böylelikle hem daha sağlıklı ve az tüketir, hem yol masrafını en aza indirgemiş olursunuz.

5) Paranızı Dönemsel Takip Edin

İlk ay ne kadar birikti? İkinci ay ne kadar birikti? Her ay, öteki ay ile yarış içerisinde olsun ve takip içerisinde daha çok biriktirmek adına hareket edin.

6) Net Hedefler ve Hayaller Koyun

Para biriktirmenizin tam amacı nedir? Araba almak, motor almak ya da tatil yapmak… Net bir hedef koyun ve bu hedefle kendinizi motive edin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ