Pazar ve market alışverişimiz sırasında kabul edelim ki, hepimiz ihtiyacımız olandan çok daha fazlasını alıyoruz. Onları hangi koşullarda saklamamız gerektiğini iyi bilmediğimiz için de kısa sürede bozulan, çöpe atmak zorunda kaldığımız gıdalarımız oluyor, yani israf oluyor!

Şimdi size öyle mutfak ürünlerinden bahsedeceğiz ki, hem hayatınız kolaylaşacak, hem de bu kötü alışkanlıklarınızdan kurtulacaksınız! Kısacası, sokakta yiyecek ekmek bulamayan onlarca insan varken, evde israfa dur diyeceksiniz. Üstelik bu ürünlerin hepsi hem her evin ihtiyacı, hem de çok kullanışlı!

1- Resimde gördüğünüz bu saklama kapları, hem hava geçirmiyor, hem de mikro dalga ve derin dondurucuya girebiliyor. Bu saklama kapları ile yiyecekleriniz daha uzun süre sağlıklı kalıyor.

2- Bu yıkanabilir saklama çantaları sayesinde artık sebze ve meyvelerinizi poşetlerde saklamak zorunda değilsiniz. Hem de bu çantalar daha uzun süre sebze ve meyvelerin sağlıklı, taze kalmasını sağlıyor.

3- Bu huni ile deterjan, ketçap, zeytinyağı, sıvıyağ gibi şişeli şeylerin dibinde kalanları aktarabilir, israf etmekten kurtulabilirsiniz.

4- Resimde gördüğünüz bu kap sayesinde ekmeklerinizi daha uzun süre taze tutabilir, bayatlamadan tüketebilirsiniz.

5- Tereyağınız oda sıcaklığında bile ilk aldığınız tazelikte kalsın istiyorsanız, hemen resimde gördüğünüz saklama kabından bir tane edinebilirsiniz.

6- Poşet tutucu ile malzemelerinizi başka bir poşete aktarırken, dökülmesini ve ziyan olmasını önleyebilirsiniz.

7- Resimde gördüğünüz kağıt, sıradan bir kağıt değil. Bu kağıdı meyve sebzelerin arasına koyduğunuzda onları 4 kat daha taze tutabiliyor.

8- Kendinden süzgeçli bu kaplar ile meyve ve sebzelerin hızlı çürümesine bir dur demek sizin elinizde.

9- Bu özel kağıtta peynirin raf ömrünü uzatmaya yarıyor.

10- İkiye kesip bıraktığınız başta limon olmak üzere her şeyi bu saklama kabı ile daha uzun süre saklayabilirsiniz.

11- Yeşillikler çok hızlı bozuluyor bunu herkes bilir. Bu akıllı saklama kabı ile yeşilliklerinizi daha uzun süre saklayabilirsiniz.

12- Streç film yerine de kullanabileceğiniz bu altlık, sebze ve meyvelerinizi daha uzun süre taze tutmaya yarıyor.

13- Bu buzdolabı örtüsü de dolabınızın içerisinde oluşan nemi hapsediyor ve yiyeceklerinizin daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlıyor.

14- Bu saklama kapları da bonus olsun. Hem çok sevimli hem de çok sağlıklılar.