KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi. Mucizevi bir yöntem!

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi. Mucizevi bir yöntem!

Siyah Noktalardan Kurtulma, Bir Diş Fırçası ile Temizlenme Yöntemi. Burun ve yüzdeki meşhur siyah noktalar sebum ile mühürlenmiş sebase kanallardan başka bir şey değildir. Ve onlar siyahtır, çünkü cildin üzerinde birikmediği, toz biriktiği, kozmetik kalıntıları, epidermisin parçacıkları gibi …

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi

Yüzdeki siyah noktalar (komedonlar) normdan herhangi bir sapma değildir ve cinsiyete bakılmaksızın her yaştan insanda ortaya çıkabilir. Fakat daha büyük ölçüde, yağa eğilimli ve gözenekleri genişleyen bir cilde sahip olanlardan etkilenirler. Çoğu zaman, komedonlar cildin en çok yağlandığı yerde ortaya çıkar: burun, alın, çene.

Siyah noktalar, estetik dışında zarar vermez. Engellenmiş enfeksiyon gözeneklerine girdiğinde iltihaplaşmaya başladıklarında sorunlar ortaya çıkar. Bu nedenle, zamanla ve düzenli olarak, tercihen çok agresif yöntemlerle değil, cildi yaralamamak için siyah noktalardan kurtulmak gereklidir.

Bizim redaksiyon, siyah noktaların ağrısız bir şekilde bertaraf edilmesini, aynı zamanda yüzdeki gözenekleri daraltmaya, cildin aşırı yağ içeriğini azaltmaya ve aknenin oluşumunu önlemeye yardımcı olacak bir yöntem buldu.

Siyah noktalara karşı diş fırçası

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi

  1. Tıkanmış gözenekleri temizlemeden önce, 5 dakika yumuşaması için diş fırçasını kaynatın. Bir tencerenin ya da bir havza üzerinde, yüzünüzü buğulayın, şifalı otları kaynatma suyunda kullanabilirsiniz: papatya, kırlangıçotu, nane. Bu aromaterapi genel sağlık için gerekli olacaktır.
  2. Yüzün sorunlu bölgelerine az miktarda diş macunu uygulanır. Macunu yaklaşık 5 dakika kadar tutun ve ardından hafif dairesel hareketler cildinize bir fırça ile masaj yapın.
  3. Tüm diş macununun epidermisin temizlenmesi için prosedürlere uymadığını unutmamak önemlidir. Büyük miktarda aşındırıcı parçacıklar içermeyen bir ürünü ve ayrıca büyük miktarlarda mentolü seçin, çünkü bunlar alerji hastalarında deri döküntülerine neden olabilir.
  4. Macunu ılık suyla yıkayın, yüzünüzü temizleyici bir tonikle ovun.
  5. Diş macunu ile ovma işlemini bir yağ masajı ile değiştirebilirsiniz. Bir kaç damla limon suyunu 1/2 çay kaşığı ile karıştırın. jojoba yağı. Diş fırçasını yağlı losyona batırın ve sorunlu alanları öğütün.
  6. Yüzünüzü düzenli olarak temizleme prosedürünü uygulayın: Cilt durumuna bağlı olarak haftada 1-2 kez.
  7. Kullandıktan sonra fırçayı iyice yıkamayı unutmayın.

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi

Cildin kozmetik, toz, gres salgıları ve iyi seçilmiş bakımdan düzenli ve zamanında temizlenmesi gözeneklerin tıkanmasını engeller ve sizi sivilce ve iltihap gibi rahatsız edici rahatsızlıklardan korur.

Ayrıca diyetinize de dikkat edin: kızarmış, baharatlı ve aşırı yağlı yiyecekler sebum salgısını artırır. Dedikleri gibi, önleme en iyi tedavidir!

Bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın!

Diş fırçası ile siyah noktalardan kurtulma yöntemi. Mucizevi bir yöntem!

Çeviri: Deniz Ay

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ