KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Engelli bireyler için yeni koleksiyon! Engelli bireylerin kıyafetleri nasıl olmalı?

Rahat bir şekilde giyip çıkarılabilen kıyafetler bazılarımız için zorlayıcı olabilir. Bu yüzden dünyaca ünlü bir moda markası engelli bireylerin …

Engelli bireyler için yeni koleksiyon! Engelli bireylerin kıyafetleri nasıl olmalı?

Rahat bir şekilde giyip çıkarılabilen kıyafetler bazılarımız için zorlayıcı olabilir. Bu yüzden dünyaca ünlü bir moda markası engelli bireylerin de rahatça giyip kolaylıkla hareket edebilmesi için yeni koleksiyonunu ‘Limitless’ adı altında tanıtıma sundu. İşte moda tasarımda 2022 yılına damgasını vuracak engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıracak ‘Limitless’ koleksiyonu…

Moda zekası, engelli bireyleri es geçmedi. Yemek yerken, gezerken, kitap okurken, arkadaş ortamında yapılan sohbette hiçbir farkı olmayan ancak bizlerden daha özel olan engelli bireyler için moda dünyası kolları sıvadı. Hemen herkesin rahatça kullandığı kıyafetler dezavantajlı bireyler için hiç de kolay olmazken, dünya çapınca büyümeye devam eden LC Waikiki tasarımlarına yeni fikirler ekledi. Geçtiğimiz yıllarda engelli bireyler için Nike’ın çıkardığı koleksiyon tüm moda tasarımcılara örnek olmuştu. Bu yıl da 7’den 70’e herkese hitap eden LC Waikiki’nin Kapasite Uzman Yardımcısı Ömer Faruk Karakuş, dezavantajlı bireyler için muhteşem bir engelli dostu koleksiyonuna imza attı. Gelin dünyaca ünlü bu markanın hemen herkese hitap eden engelli dostu yani ‘Limitless Koleksiyonu’na bir göz atalım.

Lcw engelli dostu kolekisyonu

ENGELLİ DOSTU KOLEKSİYONU

Henüz 1,5 yaşındayken kendisine serebral palsi teşhisi konulan LC Waikiki Kapasite Uzman Yardımcı Ömer Faruk Karakuş, özel bireyler için moda dünyasına damgasını vuracak bir koleksiyonun ortaya çıkmasını sağladı. 47 parçadan oluşan koleksiyonda yaşamı kolaylaştıracak şık parçalar yer alıyor.

Koleksiyon üreticisi Karakuş, söz konusu dezavantajlı bireyler için tasarlanan kıyafetler hakkında verdiği bir röportajında, “Dezavantajlı bireylerin, tek başlarına giyinebilmelerine olanak sağlayan, rahat ve fonksiyonel bir koleksiyon. Ama güzel olan şu: Bu ürünler, ‘herkes için.” Buna özellikle dikkat ettik. Yani sadece dezavantajlı bireylere özel tasarımlar değil. Herkesin üzerine rahatlıkla giyebileceği, engelli bireylerin kendilerini ayrıştırılmış hissetmeyeceği bir koleksiyon. Biz, Limitless koleksiyonuyla, “ortak bir hayat” yaşadığımızı bir kez daha vurgulamayı amaçladık. Kısaca LCW Limitless’ı, iki hayata birlikte dokunan bir koleksiyon olarak tanımlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Standart kalıp eşofman

LC WAIKIKI​ / Standart kalıp eşofman (W2HJ85Z8): 249,99 TL

  • Gömlekler ve pantolonlardaki cırt bantlar;

Genellikle bebek kıyafetlerinde görülen cırt bantlar, yalnızca engelli bireyler için herkesin rahatça giyebilmesi için de gömlekler ve pantolonlarda da kullanıldı. Ayrıca bu koleksiyonda pantolonların daha rahat giyilebilmesi için fermuar ve düğmeye gerek duyulmadı.

Regular fit pantolon

LC WAIKIKI​ / Regular fit pantolon (W2HP82Z8): 399,99 TL

Modeller arasında olan kargo pantolonlar de tutma aparatıyla karşımızı çıkıyor. Öte yandan paçası geniş denimler, ayağında atel takılı olanlar için tasarlandı.

  • Yetişkin zıbınları;

Karın bölgesinden beslenen kişiler için yetişkin zıbınları koleksiyona eklendi. Göbek bölgesinde pat açıklığının bulunduğunu belirten Karakuş, bu tip ürünlerin medikal dükkanlarda her zaman her bedeninin bulunmadığı söyledi.

  • Kolu çıkabilen montlar;

Engelli koleksiyonu arasında kolu çıkabilen montlar da var. Kol hareketi sınırlı olanlar için dış giyim ürünlerinin rahat giyilip çıkarılabilmesi için Limitless koleksiyonuna kolu çıkabilen montlar da eklendi.

Bisiklet yaka düz uzun kollu sweatshirt

LC WAIKIKI / Bisiklet yaka düz uzun kollu sweatshirt (S2NI72Z8): 199,99 TL

Straingt fit jean pantolon

LC WAIKIKI / Straingt fit jean pantolon (W2HP92Z8): 399,99 TL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ