KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Evdeki İmkanlarla Diş Beyazlatmak

Evdeki İmkanlarla Diş Beyazlatmak

Gülümsemek gibisi yoktur, maalesef bazen yediğiniz her şey dişlerinizi solduruyor gibi hissedersiniz. Ama Korkmayın, evdeki imkanlarla diş beyazlatmak mümkün. Tabi sadece dişlerle bitmiyor, diş etlerinizin bakımı biraz daha zor olabilir. Ama iyi haber, aslında diş etleriniz için de yapabileceğiniz bir şeyler var!

Evde dişlerinizi beyazlatmak için gereken malzemelerden birkaçı:

  • Aloe vera
  • Limon esans yağı
  • Gül sirkesi

Yani dişeti bakımı illa dişçide yapılacak diye bir şey yok, evde bulabileceğiniz doğal malzemelerle kendiniz de yapabilirsiniz. Devamı için okumaya devam edin.

Evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

1. Aloe Vera

Yapılan araştırmalara göre aloe vera jelini diş macunu olarak kullanırsanız veya suyla karıştırıp gargara suyu olarak kullanırsanız dişlerinizi beyazlatan etkisi olduğunu göreceksiniz.

2. Use Lemon Oil  You can add a few drops of lemon oil to your water and use it on a regular basis. This technique helps you prevent recession of the gum line because of its ability to stimulate and increase tissue formation.

2. Use Lemon Oil

You can add a few drops of lemon oil to your water and use it on a regular basis. This technique helps you prevent recession of the gum line because of its ability to stimulate and increase tissue formation.

2. Limon Yağı

Düzenli olarak suya birkaç damla limon yağı damlatıp kullanabilirsiniz. Bu işlem damaklarınızı güçlendirir.

 

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

3. Sigarayı Bırakın

Bütün sağlık risklerinin yanında, nikotin dişlerinizi sarartır. İşte size sigarayı bırakmak için bir harika sebep daha.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

4. Yemek Yedikten Hemen Sonra Dişlerinizi Fırçalamayın

Şaşırtıcı gelebilir ama yemekten hemen sonra diş fırçalamak diş minelerine zarar verebilir.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

5. Her Gün Diş İpi Kullanın

Ağzınızdaki bakterilerin tamamını temizlemek için bir diş ipi alın ve dişlerinizin aralarını günlük temizleyin. Bu işlemi dikkatli yapmaya gayret edin, çünkü biraz fazla sert yaparsanız dişetlerinizi ciddi manada zedeleyebilirsiniz.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

6. Gül Sirkesi

Birkaç organik gül yaprağını yıkayın ve kurumaya bırakın. Sonra yaprakları bir şişe beyaz sirkenin içine ekleyin ve bir ay güneşin altında bekletin. Bu karışımı, diş etlerinizi güçlendirecek bir gargara suyu olarak kullanabilirsiniz.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

7. Su İçin

Ağzınızdaki ve tabi ki vücudunuzdaki toksinleri atmak için en önemli ilaç olan su tüketiminizi yüksek tutmanız son derece önemli.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

 

8. Abur Cubur Yemeyin

Abur cuburu keserek hem daha sağlıklı dişlere kavuşacaksınız hem de daha iyi görünecek ve daha güzel kokacaksınız. Abur cuburun ağzınızda, enfeksiyonlara yol açabilen bakteriler ürettiği biliniyor.

evdeki imkanlarla diş beyazlatmak

*Yukarıdaki bilgiler bilgi vermek amaçlıdır, doktorunuzun tavsiyelerinin üzerinde tutulmamalıdır. Bu bilgiler sizin sağlık durumunuz için uygun olmayabilir. 

Evdeki İmkanlarla Diş Beyazlatmak

Çeviren: Furkan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ