KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Gardırop detoksu nedir? Gardırop detoksu nasıl yapılır?

Sıcak havaların gelmesiyle birlikte gardıroplar baştan aşağı köklü bir değişime geçmeye başladı. Daha kullanışlı ve ferah bir dolaba sahip …

Gardırop detoksu nedir? Gardırop detoksu nasıl yapılır?

Sıcak havaların gelmesiyle birlikte gardıroplar baştan aşağı köklü bir değişime geçmeye başladı. Daha kullanışlı ve ferah bir dolaba sahip olabilmek için gardırop detoksuna ihtiyacınız var. Peki gardırop detoksu nedir? Gardırop detoksu nasıl yapılır?

Artık soğukların bittiği günler geldi. Sıcakların başlamasıyla birlikte rahat ve ince kıyafetleri giymek için kollar sıvandı. Daha kullanışlı ve ferah kombinlerle sokak stillerine karışabilmek için gardırop düzeni, yapılması gerekenlerin başında yer alıyor. Bu durumda öncelikle gereksiz ve kullanılmayan parçalardan arınmamız gerekir. Ayrıca, sabırsızlıkla beklenilen bahar aylarında yerine göre klasik, yerine göre casual ve bazen de spor bir görünüm verecek kombinler için kışlıkların yazlıklarla yer değiştirmesi de size kolaylık sağlayacaktır. Biz de bu sebeple sizlere, hayatınızı kolaylaştıracak gardırop detoksunu öneriyoruz. Peki gardırop detoksu nedir, nasıl yapılır? Bu haberimizde sizler için gardırop detoksu yaptık. Gelin birlikte inceleyelim…

Gardırop detoksu

KIYAFETLERİNİZİ DOĞRU ŞEKİLDE AYIRIN

İlk olarak dolabınızdaki tüm parçaları indirin ve hepsini bir yerde ayırın. Tişörtleri, pantolonları, elbiseleri, etekleri kendi kategorisinde bir yere ayırın. Bu parçalar içinde de yaz mevsimine uygun olmayanları eleyin ve düzenlemeye bahar aylarında size rahatlık verecek kıyafetlerle devam edin.

Kıyafetlerinizi doğru şekilde ayırın

Ayakkabı ve aksesuarlarınızı şeffaf kutularda toplamanız aradıklarınıza daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Yapacağınız bu yöntemin hayatınıza katacağı kolaylığın yanı sıra size vakit de kazandıracaktır.

Gardırobunuzda temel parçalara yer verin

TEMEL PARÇALARA YER VERİN

Temel ve trend parçaları bir araya toplamanız sonucu oluşturduğunuz gardırobunuz çok daha kullanışlı ve estetik görünecektir. Yaz aylarında tercih edeceğiniz ferah ve rahat kıyafetlerinize kolaylıkla ulaşabilmek için gardırop detoksunu yaparken, önemli olan parçalara öncelik vermelisiniz. Özellikle her zaman giyebileceğiniz tişört ve pantolonları ön sıraya almanızda fayda var.

Gereksiz kıyafetler almayın

GEREKSİZ KIYAFET ALMAYIN

Gardırop detoksu yapmak için yalnızca eski ve kullanılmayan kıyafetlerinizi çıkarmanız yetersiz olabilir. Bu düzeni yaptıktan sonra fazla ve kullanmayacağınız kıyafet almaktan kaçının. Gereksiz kıyafetler dolabınızın tekrar karışmasına sebep olacaktır.

Öte yandan gardırop detoksunun bir parçası da uygun fiyata kıyafet almaktır. Bu, bütçenize de katkı sağlayacaktır.

Gardırop detoksu için öncelikle yapmanız gerekenler

GARDIROP DETOKSU İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER!

Hızlı gardırop detoksu için;

 • Dolabınızdaki tüm eşyaları çıkarın ve hepsini farklı bir alanda ayırın,
   
 • Kıyafetlerinizi mevsimlere göre ayırın,
   
 • Yıpranmış ve eskiyen kıyafetlerinizi, tekrar gardırobunuza koymayın. Bu kıyafetleri bir yere ayırın ve terziye götürün,
   
 • Eskiyen ve kullanamayacağınız kıyafetleri elden çıkarın,
   
 • Evde giydiğiniz kıyafetleri, gardıropta tutmak yerine daha küçük bir dolapta ya da yerde tutun,
   
 • Fazla kilolarınız yüzünden olmayan parçalarınızı ayırın. İdeal kilonuza döndüğünüzde o kıyafetleri tekrar gardırobunuza yerleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ