KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hamilelikte maden suyu içilir mi? Hamilelikte günde kaç soda içilebilir?

Normalde sade sodanın insan vücuda oldukça yararı vardır. Fakat hamilelikte anne adayları soda içmekte kararsız kalabilir. Karnında taşıdığı …

Hamilelikte maden suyu içilir mi? Hamilelikte günde kaç soda içilebilir?

Normalde sade sodanın insan vücuda oldukça yararı vardır. Fakat hamilelikte anne adayları soda içmekte kararsız kalabilir. Karnında taşıdığı çocuğa zarar gelmesinden korkan anne adayları için araştırdık. Hamilelikte maden suyu içilir mi? Hamilelikte günde kaç soda içilebilir?

Anne adayları hamileliklerinde çocuğunu kucağına almak için geri sayım yapar. Bu zaman diliminde çocuklarına zarar verebilecek her şeyden uzak durmaya çalışır. Maden sularının ise çocuklarına zarar verebileceğini düşünen anne adaylarına güzel bir haberimiz var!

Sade sodanın bebeğinize bile faydası var…

HAMİLELİKTE MADEN SUYU İÇİLİR Mİ?

Normal zamanlarda vücuda mineral takviyesinde yardımcı olan sade sodayı hamilelik boyunca da tüketebilirsiniz. Maden suları (doğal ise), gebelikte hem anne adayı için hem de anne karnında gelişmekte olan bebek için oldukça faydalıdır. Sade sodanın içerisinde oldukça yüksek magnezyum ve kalsiyum bulunur. Anne adaylarına bu süreçte takviyede bulunur ve kolaylıklar sağlamaktadır. 

Dikkat!

Günümüzde bir çok maden suyu kimyasallarla karıştırılmıştır. Organik ve en organiğe yakın maden suyu markasını araştırmalı ve ona göre kullanmalısınız. Bu süreçte meyveli yada esans, aroma içeren sodalardan uzak durmalısınız.

HAMİLELİKTE GÜNDE KAÇ SODA İÇİLEBİLİR?

Normal bir bireyin alması gereken günlük bir bardak sade soda anne adayları içinde uygundur. Fazla alınan magnezyum ve kalsiyum oranı da farklı problemleri peşinden getirebileceğinden, günlük alımı 1 bardak olarak uzmanlar tarafından belirlenmiştir. Ayrıca bir bardak sütteki kalsiyum miktarı, bir bardak sodadaki kalsiyum oranına eşittir.

HAMİLELİKTE MADEN SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

  • Maden suyu hamilelikte diş çürümesini önler, dişleri güçlendirir.
  • Maden suyu hamilelik kramplarına iyi gelir ve anne adayını rahatlatır.
  • Hamileliğin ileri dönemlerinde hazımsızlık ve kabızlık problemlerine karşı anne adayının bol bol sıvı alması gerekir. Günde içeceği bir bardak soda da anne adayının kabızlığına ve hazımsızlığına iyi gelir.
  • Bebeğe de magnezyum ve kalsiyum açısında takviye olur.

Maden sularının içerdiği sodyum nedeniyle vücutta şişlik yapması söz konusu değildir. Magnezyum yönünden zengin olan maden suları kabızlık sorunun arttığı hamilelik döneminde de rahatlamanıza yardımcı olur. Uzmanlar hamilelik döneminde en az 2 litre sıvı alınmasının önemli olduğunu belirtiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ