KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Herkesin okuması gereken ibretlik olay…

Herkesin okuması gereken ibretlik olay…

Herkesin okuması gereken ibretlik olay. Köyün birinde 7 tane kız çocuğu olan bir aile vardı. Ne kadar çok isteselerde bir erkek çocukları olamamıştı. 8. çocuklarına hamile olan anne bu sefer erkek çocukları olsun diye çok dua ediyordu. Eşi erkek çocuk için çok baskı yapıyordu kadına ve bu nedenle korkuyordu tekrar kız bebek olmasından. Yedi kızı olduğu için çevresindekilere alay konusu olan baba köy halkının dilinden kurtulmak için bir erkek çocuğu olmasını çok istiyordu.

Bu yüzden eşine sürekli ağır sözler söylüyordu.Doğacak çocuğun kız veya erkek olması kadının elindeymiş gibi konuşuyordu. Çocuğun doğumuna az bir zaman kala kahveye gitmek için evden çıkmaya hazırlanan adam eşine “Eğer bu çocukta kız olursa hiç gözüme görünme ve pılını pırtını toplayıp çek git bu evden” dedi. “Erkek doğurursan hemen haber et” diye de ekledi. Kadıncağız bu baskıdan bıkmıştı ama dua etmekten başka da bir çaresi yoktu.

Adam kahveye gittikten kısa bir süre sonra doğum sancıları başladı ve acilen köyün ebesini çağırdılar. Haber alır almaz koşarak gelen ebe doğumu yaptırdı. Ardından güzel haberi verdi “Gözünüz aydın erkek bebeğiniz oldu” dedi. Bu haber ile çok sevinen kadın mutluluktan ne yapacağını bilemiyordu. Daha bebeğine bile bakmadan hemen çocuklarından bir tanesiyle köy kahvesinde bekleyen kocasına haber gönderdi.

Kahvehanede oturan adam bu haberi duyunca mutluluktan deliye döndü ve kahveciye “sonunda aslan gibi bir oğlum oldu herkese benden çay ver” diye bağırdı. Ardından büyük bir mutlulukla adeta uçarak eve geldi. Gelir gelmez hemen bebeği sordu “Nerede benim aslan oğlum çabuk oğlumu getirin bana” diye mutluluk içerisinde haykırıyordu.

Ebe kundağa sardığı bebeği getirip babasının kucağına verdi. Bebeğini mutlulukla kucaklayan adam ne diyeceğini bilemiyordu. Bir süre sonra annesinin kundağı açması ile adam ve kadın adeta şok oldular. Minik bebeğin bacaklarından birisi yoktu. Üstelik kollarından birisi de sadece dirseğine kadardı.

Bu durum karşısında adeta dili tutulan adam olduğu yere çöküp kaldı. Bir süre sonra ilk şoku atlatınca daha sağlıklı olarak düşünmeye başladı. Kafasından binbir türlü düşünce geçiyordu.

Sonun da bu durumun, yaratıcının Allah olduğunu unutarak eşine söylediği şirk dolu sözler yüzünden başlarına gelen ağır bir ceza olduğu sonucuna vardı. Kendi kendine ”Sen sağlıklı ve hayırlı bir evlat istemek yerine ne olursa olsun erkek olsun diye istedin. Cinsiyeti vermek kadının elindeymiş gibi ağır sözler söyledin. Bu sözlerin Allah’ın hoşuna gitmedi al işte sana erkek çocuk dedi” diyerek imtihanı anladı. Anlamıştı, çok pişmandı ama bedeli de çok ağır olmuştu.

Biz kim oluyoruz da Allah’ın yarattıklarını beğenmiyoruz. Bir tırnağını yaratmaya dahi gücümüz yetmezken onun verdiği bu güzelliklere burun kıvırıyoruz. Sahip olduklarımızın kıymetini bilelim. Allah kimseyi çocukları ile imtihan etmesin.

Herkesin okuması gereken ibretlik olay…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ