KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

İngiltere’deki sağlık sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl sonrasına veriliyor

İngiltere, sağlık sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sağlık sistemi adeta …

İngiltere’deki sağlık sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl sonrasına veriliyor

İngiltere, sağlık sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sağlık sistemi adeta çöktü. 16 yaşındaki bir üroloji hastasının tedavisine 3 yıl sonra başlanacak. İşte tüm detaylar…

İngiltere’deki sağlık sisteminde yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Telford Hastanesi’nin üroloji kliniğinde randevu bekleyen 16 yaşındaki hastaya, 25 Haziran 2025 tarihine randevu verildi.

İngiliz gazetesi Express & Star’ın haberine göre; özel hastaneye gidecek parası olmayan bir baba, çocuğunun ürolojik rahatsızlığı nedeniyle NHS sisteminden randevu almak için başvura bulundu. Ancak beklediğinden daha ileri bir tarihe randevu verilince neye uğradığını şaşırdı.

İngilteredeki sağlık sistemi isyan ettirdi

RANDEVU 951 GÜN SONRAYA VERİLDİ

Randevu sisteminden aldığı yanıtın karşısında kısa süreliğine şoke olan baba duygularını anlatırken şu ifadeleri kullandı:

“Hayatı tehlikede değil ama hassas bir sorun ve çocuk 16 yaşında. NHS’nin bekleme listesi olduğunu biliyorduk. Birkaç ay süreceğini tahmin ediyorduk ama 951 gün sonra sıra geleceğini söyleyince -iki buçuk yıldan fazla- inanamadım.”

İngiltere bir sağlık sistemi krizi daha

“HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

Başta hata olduğunu düşündüğünü söyleyen baba, konuşmasını şu şekilde noktaladı:

“2023’ü mü kastediyorsunuz?’ diye soracaktım. Hiçbir şey değişmezse oğlum 18 yaşına kadar bu sorunla devam etmek zorunda.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ