Duru, temiz, parlak ve bembeyaz tenleri ile Japon kadınlarının cilt güzellikleri her zaman dillere destandır. Hatta onların bu mükemmel ciltleri dünya genelinde meşhurdur. Peki, Japon kadınları ne yapıyor da bu kadar pürüzsüz cilde sahip oluyor dersiniz. Genetik faktörler onların bu güzelliklerindeki en büyük neden ama sadece bu kadar değil. İşte Japon kadınların uyguladığı Bebek Gibi Cilt İçin 5 Yöntem…

Pirinç Suyu Dünyanın En Doğal Toniği

Japonya, dünyada pirincin en çok tüketildiği ve en değer gördüğü ülke. Hatta öyle ki Japonlar pirinci yemekle kalmıyor, tonik bile yapıyor. Bu durum Japonya da yeni de değil, kökeni çok geçmiş yıllara dayanıyor. Bu toniği kullanarak siz de bembeyaz pamuk gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte size tarifi…  Bir avuç pirinci bir su bardağı suyun içinde 20 dakika bekletin, ardından pirinci süzün. İşte buradan elde ettiğiniz su kullanacağınız tonik olacak. Haftada bir iki defa bu su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi

Japonlar pirince çok değer veriyor demiştik. Durum böyle olunca bütün nimetlerinden de yararlanıyorlar. Şimdi de sizlere pirinç unu maskesi tarifi vereceğiz. 3 yemek kaşığı pirinç ununu bir karıştırma kabının içerisine alın. Pirinç ununa bir miktar süt ve isteğe bağlı olarak bir miktar da bal ekleyin. Karışım macun kıvamına geldikten sonra önce makyajınızı temizleyin ve ardından da karışımı cildinize sürüp 20 – 25 dakika kadar bekletin.

Yeşil çay Uzakdoğu İçin Bir Mucize

Antioksidan özelliği herkes tarafından bilinen Yeşilçay, Uzak Doğu’da çok sık tüketiliyor. Yeşilçay’ın tek yararı antioksidan olması değil. Adeta mucize bir içecek olan Yelişçay, düzenli olarak içildiğinde cildi kirden de arındırıyor.

Yosun Maskesi Japonların Yüzyıllık Geleneği

C vitamini ve omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olan yosun maskesi, bütün zararlı maddeleri ciltten uzaklaştırmaya yetiyor. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı görünüyor ve sivilce de olmuyor.

Pirinç Unu Peelingi

Burada da pirinç yine başrol oynuyor. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı pirinç unu ve çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu karıştırarak cildinize peeling yapabilirsiniz.