KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kaburga kemiği neden aldırılır? Bel inceltme estetiği nedir? Kaburga kemiğini aldıran ünlüler

Kaburga kemiğini aldırma son zamanlarda ünlüler arasında trend haline geldi. Özellikle daha zayıf ve ince belli görünmek isteyen birçok ünlü bu …

Kaburga kemiği neden aldırılır? Bel inceltme estetiği nedir? Kaburga kemiğini aldıran ünlüler

Kaburga kemiğini aldırma son zamanlarda ünlüler arasında trend haline geldi. Özellikle daha zayıf ve ince belli görünmek isteyen birçok ünlü bu yönteme başvuruyor. Peki Kaburga kemiği neden aldırılır, bel inceltme estetiği nedir? İşte Kaburga kemiğini aldırma ile ilgili tüm merak edilenler…

Tüm dünyada büyük bir sorun haline gelen kilo problemine sanat dünyasındaki ünlüler farklı yöntemler uygulamakta sınır tanımıyor. Kaburga kemiği aldırma yöntemi daha genç ve zayıf görünmek için ünlülerin son dönemde başvurduğu değişik bir yöntemdir. Özellikle yurtdışında popüler olan Kaburga kemiği aldırma yöntemi için sayısız kişi bıçak altına yatmaya razı oluyor. Ülkemizde de uygulanmaya başlayan ve uygulayan birçok kişinin sır gibi sakladığı bu yöntemle en az birkaç kaburga birden alınmaktadır. İşte kaburga kemiği aldırma ile ilgili bilinmeyenler:

KABURGA KEMİĞİ NEDEN ALDIRILIR?

Doktorlar tarafından çok fazla önerilmeyen kaburga kemiğini aldırma yöntemi beli daha ince görünmesi için genelde ünlülerin başvurduğu cerrahi bir yöntemdir. Kaburga alınmasından kastedilen 12’nci yani serbest kaburga denilen bölümün almasını ifade eder. Serbest kaburga alındığı zaman bel oyuntusu öne çıkar ve incecik bir görüntü meydana gelir. 

Bazı vücut tiplerinde çok zayıf olsa da bel kalın görünür ve istediği görüntüye kavuşmaz bu durum 12’inci kaburganın çıkık olmasından yani belirgin olmasından kaynaklanır. Kaburgası çıkık ve belirgin olanların beli kalın görünür. Bundan dolayı son zamanlarda trend haline gelen kaburga kemiğini aldırma yöntemine birçok kişi başvurmaktadır.

kaburga kemiği neden aldırılır

KABURGA KEMİĞİ NASIL ALINIR?

Bel inceltme operasyonlarında kaburgaları tam almak çok tehlikelidir. Bu işlem yapılırken gene anestezi uygulanır. Bu yapılan estetikte, karın cildi, kasık bölgesinde kalacak bir kesi yardımıyla kaburgalara kadar açma işlemi yapılır.

En altta duran kaburgalar bu aşamada belin tam yan tarafını daha oyuk bırakacak şekilde geriye çıkarılır. Burada en önemli detay ise asla kaburgaların tam olarak alınmadığı gerçeğidir. Sadece ön taraftan birleşmeyen 11. ve 12. kaburga kemiklerinin konumu değiştirilir. Ayrıca karın germe operasyonu da gerçekleştirilir. Böylece bu işlemi yapan kişi daha fit karına ve incecik bir bele kavuşur.  

Bel inceltme estetiği

KABURGA KEMİĞİNİ ALDIRAN ÜNLÜLER

Avrupa’da ve Amerika’da kaburga kemiğini aldıran ünlüler arasında;

  • Kim Kardashian,
  • Jane Fonda,
  • Janet Jackson,
  • Britney Spears,
  • Cher, Elizabeth Taylor gibi isimlerin yer aldığı iddia edilmektedir.
  • Thalia Sodi Miranda

kaburga ameliyatı riskleri

Bir diğer ilginç bilgi ise belini ince göstermek için iki kaburga kemiğini aldırdığı haberleri yıllardır konuşulan Rosalinda filminin yıldızı oyuncu Thalia Sodi Miranda, bir kavanozun içinde koyduğu iki kemikle poz verip sosyal medyada paylaşım yaparak olay olmuştu. 

Aynı zamanda Türkiye’den de Cansu Taşkın’ın yaptırdığı iddia ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ