KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kızamık vakalarında pandemi sonrası artış görüldü!

Birleşmiş Milletler’in yaptığı araştırmalara göre çocuklarda görülen kızamık vakalarında pandemi sonrası artış olduğu saptandı. Çocuklarda …

Kızamık vakalarında pandemi sonrası artış görüldü!

Birleşmiş Milletler’in yaptığı araştırmalara göre çocuklarda görülen kızamık vakalarında pandemi sonrası artış olduğu saptandı.

Çocuklarda görülen kızamık hastalığı, 5 ve 9 yaşları arasında görülmektedir. Birleşmiş Milletler’in yaptığı araştırma sonucuna göre açıklanan veriler şaşkınlığa uğrattı. Geçen yıllarda 9.600 kızamık vakası rapor edilirken, bu sene içerisinde 17 bin 300 kızamık vakası olduğu açıklandı.

kızamık çocuk hastalığı

EN BULAŞICI HASTALIK

Veri kayıtlarında bir yılda çoğu Afrika ve Doğu Akdeniz’de olmak üzere 21 büyük kızamık salgınının ortaya çıktığı görüldü. Unicef’in bağışıklama bölümünde kıdemli sağlık danışmanı olan Christopher Gregory, kızamığın “aşı ile önlenebilir en bulaşıcı hastalık” olması nedeniyle bir uyarı işareti olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

kızamık çocuk hastalığı

“ENDİŞELİYİZ!”

Sağlık danışmanı Gregory, “Kızamık,  bağışıklama sistemindeki bu zayıflıkların nerede olduğunu bize gerçekten gösteriyor. Özellikle en kırılgan, sağlık sistemlerinin zayıf olduğu, bu salgınların yanı sıra hala Covid’-19’un etkileriyle başa çıkmaya çalışan ülkeler için endişeliyiz” ifadesini kullandı.

kızamık çocuk hastalığı

Savaşların salgın hastalıkları ciddi derecede arttırması sebebiyle Ukrayna’daki savaşın ülkede salgın hastalıkları tetikleyebileceğine dair korkular da devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ