KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Ciğerlerimiz için bir detoks gerçekten gerekli mi? Kısaca evet.

Her gün karşılaştığımız çok sayıda kirletici madde, vücudun detoksifikasyon çabalarını zorlaştırmakta ve bu da vücudun hastalıklara karşı daha savunmasız olmasına ve hormonal dengesizliklere sebep olmaktadır.

Kaynaklarına bakılmaksızın, tüm toksinler vücudumuzdan karaciğerimizdeki detoksifikasyon yollarıyla işlenmelidir, bu nedenle detoks programı sırasında dikkatimizi topluyoruz.

Ancak akciğerleri desteklemek, herhangi bir karaciğer detoksunun sonuçlarını iyileştirir ve daha iyi sağlıklı yararlar elde edilir.Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Buyrun 5 önemli metodu birlikte inceleyelim…

1) Üzüm Detoksu

Yazar Elson M. Hass, M.D., “Mevsimlerle Sağlıklı Kalmak” kitabında, akciğerleri temizlemek için üzüm ile temizlenmesini öneriyor. Beş ila yedi gün boyunca taze sıkılmış üzüm suyu içmek veya yalnızca üzüm yemek. Üzüm tadı çok tatlı olursa tatları dengelemek için her gün bir bardak limonata içebilirsiniz. Ayrıca günde iki kez 1 çorba kaşığı zeytinyağı için. Bağırsakları hareket ettirmek için sabah ve akşam bir fincan müshil çayı için. Üzüm suyu, akciğerler için bir tonik gibi davranır ve onların detoks özümsemesine yardımcı olur.
Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

2) Akciğer Sağlığı için Şifalı Bitkiler

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Bitkisel ilaçlar yalnızca akciğer sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonları iyileştirir, detoks yapabilir ve hatta akciğer hasarını onarabilirler. Karpuz, kekik, lobelya, elecampane, adaçayı, balgam söktürücü olarak işlev gören ve akciğerlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını teşvik eden en güçlü otlardan bazılarıdır. Bu bitkilerden herhangi biri ile güçlü bir çay potası demleyin veya maksimum etki için buharlaştırıcıya koyun.

3) Solunumla Detoks

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Yoga ve nefes egzersizleri, taze kan akışını arttırarak akciğerleri saf tutmaya yardımcı olur. Ayrıca Hint yogasının daha iyi akciğer sağlığı ve daha iyi bir yaşam sunarak akciğerleri eğittiğini de belirtti. Akciğerler için özellikle iyi nefes alıp vermeyi içeren egzersizleri önerir. Sadece tam bir soluk alıp nefesinizi iki veya üç saniye tutarak bekleyin ve ardından tamamen nefes verin. Karın kaslarınızı rahat tutarak diyaframınızın inmesine izin verin. Diyafram yükselirken karnınız genişleyerek akciğerlerinizin etrafında daha fazla alan oluşturacak ve havayla doldurmalarına izin verecektir. Sekiz kez tekrarlayın.

4) Egzersiz

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Kardiyovasküler egzersiz, solunum sisteminizin çalışmasını sağlar ve bu da detoksifikasyona yardımcı olur. Bu, toksisiteye neden olan akciğerleri astarlayan sağlıksız mukoza tabakalarını kaldıracaktır. Kardiyovasküler egzersiz, aslında akciğerleri detoxify etmez, ancak akciğerlerin sağlıklarını daha etkin bir şekilde işleyerek iyileştirir. Bir yürüyüşe çıkın, bisiklete binmek, yüzmek, kalbinizi pompalayan her şeyden yararlanmanın keyfini çıkarın.

5) Yağ Çekme

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

Yağ çekme, baş ağrısı, bronşit, tromboz, ülserler, bağırsak hastalıkları ve hatta ensefalit gibi çeşitli rahatsızlıkları iyileştirebilir. Kronik kan hastalıklarının belirtileri dramatik olarak azaltılabilir veya akciğerlere çekilen yağın direkt etkisi ile iyileşebilir.

Akciğerleri Temizleme ve Detoks için 5 Yol

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ