KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Modada uyku trendi! Nap Dress çığır açmaya geliyor

Dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle evde geçen günlerde ortaya çıkan stillerin sokaklara taşması dikkatlerden kaçmazken uyku elbiseleri de …

Modada uyku trendi! Nap Dress çığır açmaya geliyor

Dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle evde geçen günlerde ortaya çıkan stillerin sokaklara taşması dikkatlerden kaçmazken uyku elbiseleri de trend listelerini sallamaya hazırlanıyor.

2020’den beri insanların yaşam standartlarının değişmesine sebep olan pandemi modayı da etkilemişken, alınan önlemler kapsamında evde geçirilen vakitlerde değişen tarzlar trendler arasında adından çokça bahsettirmek için sokak stillerine, nap dress yani uyku elbiselerini de taşıyor. 

nap dress modada çığır açmaya geliyor

NAP DRESS MODAYA DAMGASINI VURMAK İÇİN GELİYOR!

Filmler sayesinde 1800’lü yılların kır elbiseleri günümüze kadar yolculuğunu tamamlamışken, giyim tercihlerinin değişmesiyle nap dress trendleri zarifliğin temsili olmak için kolları sıvadı. 

fırfırlı kollar

Pandemiyle beraber ev rahatlığının sokaklara taşınması aslında 90’lı yıllarda Jane Austen romanından uyarlanan filmde nap dress stilleri karşımıza çıkmıştı.

dantel detaylar

GİPELER, FIRFIRLAR VE DANTELLER

Esneklik özelliğiyle tanıdığımız gipeleri nap dress stillerinde de görmemiz yüksek ihtimaller arasında… Kumaşı geri toplama özelliğiyle övünen gipe, genellikle elbiselerin boyun, göğüs ve kol manşetlerinde yerini buluyor. Bunun yanı sıra fırfırlı yakalar, fırfırlı etek uçları da bu stilin karakterini kazandırma konusunda büyük rol sahibi…

Nostaljiyi günümüze taşıyan nap dress stillerinin olmazsa olmaz özellikleri arasında danteller de var. 

soft renkler

RENK KARTELASI

Yoğun iş temposu arasında şekerlemeyi andıran uyku elbiseleri özüne uygun renklerle tasarlanıyor. Olabildiğinde soft tutularak çoğunlukla kirli beyaz, bej, pudra, ve mavi tonlarında karşımıza çıkan modeller zaman zaman su yeşiliyle gardıroplarda yerini bulmak istiyor.

ekose desenler

DESENLERDE MİKRO ÇİÇEKLER

Şekerleme elbiseleri genellikle bünyesinde fazla desene yer vermese de nadiren de olsa küçük çaplı çiçekleri kumaşına kabul edebilir. Evden azat edilen nap dress stiller özellikler piknik gibi etkinliklerde pötikareli ve ekoseli desenleriyle de kendini ön planda tutmayı başarıyor.

çiçekli desenler

ÜNLÜ MARKALAR YARIŞ HALİNDE!

Gecelik görünümünden sıyrılan nap dress modelleri sokak stillerine de adını yazdırarak ön yargıları yıktı. Bu başarısıyla dünya markalarının yarıştığı bu modeller tesettür markalarında da şıklığıyla boy göstermeye başladı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ