KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Turistik Doğu Ekspresi yeniden seferlerine başlıyor

Pandemi süresince seferleri yapılamayan Turistik Doğu Ekspresi, bir ay sonra yeniden yollarda olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil …

Turistik Doğu Ekspresi yeniden seferlerine başlıyor

Pandemi süresince seferleri yapılamayan Turistik Doğu Ekspresi, bir ay sonra yeniden yollarda olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırmızı Köprü ile Akçalar Köprüsü’nün açılış törenine katıldı. Bakan Karaismailoğlu, pandemi nedeniyle ara verilen Turistik Doğu Ekspresi’nin seferlerine yeniden başlayacağını bildirdi.

Ankara’dan Kars istikametine ilk seferin 15 Aralık’ta yapılacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, Kars’tan ise ilk trenin 17 Aralık’ta hareket edeceğini kaydetti.

“DÜNYANIN EN GÜZEL DÖRT ROTASI”

Sadece yataklı ve yemekli vagondan oluşacak Doğu Ekspresi seferlerinin karşılıklı olarak haftada iki kez düzenleneceğini anlatan Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“İlk seferinden bu yana 37 bin yolcunun seyahat ettiği, Ankara-Kars güzergahımız, dünyanın en güzel dört tren rotasından olarak gösteriliyor. Bu hizmetimizle hem bölgenin kış turizminin canlanmasına önemli katkı sağlayacağız. Hem de gençlerimizin, insanımızın konforlu bir seyahatle doğusundan batısına bu kadim coğrafyayı ve kadim kültürümüzü tanımalarına olanak sunacağız.”

“Gürcistan, Ermenistan ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti gibi komşu ülkelere açılan beş sınır kapısına ulaşım sağlayan bölgemiz, kuzey-güney aksında Doğu Karadeniz’i Kuzey Tetek Hattı’na bağlaması bakımından da önem arz ediyor. Yani sadece turizm değil, ticari bir aks açısından da kilit bir konumda. Kars’ın ulaşım ağını güçlendirecek her bir projenin değerinin farkındayız.”  (DHA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ