KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

Ünlü şarkıcı Britney Spears, sosyal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üzerine hastalık merak …

Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

Ünlü şarkıcı Britney Spears, sosyal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üzerine hastalık merak konusu olmaya başlandı. Peki ünlü şarkıcı Britney Spears’ın geçirmiş olduğu Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığı tedavisi var mı? İşte hastalık hakkında merak edilen detaylar…

Dünya yaşamının değişmesiyle birlikte birçok hastalıklar gün yüzüne çıkmaya başladı. İnsanlık tarihinin en bulaşıcı ve öldürücü hastalıklarıyla karşı karşıya kalındı. Tıp, antibiyotikler ve aşıların gelişmesi sayesinde, son 150 yılda hastalıkların yayılması konusunda kontrol altına alınma ve tedavi etmede önemli yollar kat edildi. Bununla birlikte gün yüzüne çıkan ve popülasyona yeniden uğrayan enfeksiyonlar ve halk sağlığı sorunlarına neden olan virüsler hala bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı sanatçı Britney Spears’in sosyal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üzerine vatandaşlar, Victoria hastalığının ne olduğunu merak etmeye başladı. Peki Victoria hastalığı nedir, belirtisi nelerdir?

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

Victoria hastalığı olarak bilinen tüberküloz; DSÖ tarafından, korona virüsten sonra en tehlikeli hastalık olduğu söylendi. Tedavi edilmediği taktirde ölüme kadar gidebileceği bildiriliyor. Victoria hastalığı başta akciğerler olmak üzere karın, kemik ve sinir sistemi üzerinde etkilere sahip.

victoria hastalığı belirtisi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tüberkülozla ilgili bir rapora göre, hastalık 2021’de yaklaşık 1,6 milyon insanı öldürdü ve Covıd-19‘dan sonra ikinci önde gelen bulaşıcı hastalık.

britney spears victoria hastalığı

VİCTORİA HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

İngiltere, üç haftadan fazla süren öksürüğü olan herkesin doktora başvurması gerektiği hakkında uyarılarda bulundu. Vücudunuzun belli bölümlerinde uyuşukluk hissettiğinizde doktora başvurmanızda fayda var. Bedeniniz sağ tarafında iğne şeklinde batmalar ağrılar şiddetli bir şekilde oluşmaya başladıysa.

victoria hastalığı nedir belirtileri nelerdir

Britney Spears’ın hastalığının belirtilerini şu şekilde tanımlıyor: Sinir hasarı bedenin bir kısmında uyuşma yapıyor, Haftada üç kere uykumdan ellerimi büsbütün uyuşması nedeniyle uyanıyorum. Hudutlar çok küçük ve batıyor. Bedenimin sağ tarafında iğnelenme oluyor. Boynuma kadar fırlıyor ve en çok acıtan kısım şakağım… Acılı ve ağrılı.” 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ