Yeni yıla artık sayılı günler kaldı. Bu yılbaşı dışarıya çıkmayıp evde ailesi ve arkadaşları ile zaman geçirecek olanlar için eğlenceli önerilerimiz var. Bu gün sizlere farklı ve çok eğlenceli ev oyunlarından bahsedeceğiz. Bu oyunların bazılarını biliyorsunuz, bazılarını ise ilk defa duyacaksınız. Ama emin olun ki çok eğleneceksiniz. Hadi o zaman hazırsanız başlayalım. İşte Yılbaşı Gecesini Evde Geçirecekler İçin Farklı ve Çok Eğlenceli 5 Ev Oyunu Önerisi…

1- Ben/Hiç/Asla

Oldukça basit kurallardan oluşan bu oyunda, bütün oyuncular daha önce hiç yapmadığı bir şeyi söyler. Bir oyuncunun yapmadığı bir şeyi yapan başka biri varsa, masada duran içkiden bir yudum alır. Birden fazla kişi de yapmış olabilir. Bütün ekip bayılana kadar süren bu oyunda, ayakta kalan kazanan olur. Elbette bu oyun yeni yıla alkolle girecekler için daha uygun.

2- Vampir – Köylü – Büyücü Oyunu

Bu oyunu oynamak için biraz kalabalık olmanız gerekiyor. En az 8 – 10 oyuncunun olması gereken oyunda, 1 kişi büyücü, 2 kişi vampir ve geri kalan herkes ise köylü oluyor. Ve bu kişilerin kim olduğunu sadece oyunun hakemi biliyor. Oyunda, anladığınız üzere bir savaş var. Ya vampirler köylüleri öldürecek ya da köylüler vampirleri. Oyunda ölen kişi ne olduğunu sadece öldükten sonra açıklayabilir. Vampirler köylüleri sadece gece öldürebildiği için büyücü de kimin vampir olduğu konusunda tahminlerini gece hakeme söyler. Eğer büyücü vampirin kim olduğunu doğru bilirse, bu kişiyi gündüz köylülerle paylaşabilir.

3- Sessiz Sinema

Ev toplantılarının ve yıl başının klasik oyunudur. Bu oyunun kurallarını artık herkes biliyor. Bu nedenle anlatmaya gerek yok diye düşünüyoruz.

4- O Ses Salon Oyunu

Bunu kimse bilmez çünkü daha yeni icat oldu. Televizyonda izlediğiniz O Ses yarışmasının ev versiyonunu düşünün. Kalabalıksanız çok keyif alacağınız bir oyun. O halde sesine güvenenleri böyle alalım.

5- Değiştir

Hatırlayanlar oynamaya başladı bile. Bu oyunu ilkokul çağlarımızda sınıf arkadaşlarımızla çok oynardık. Mehmet Ali Erbil bir dönem böyle bir yarışma da sunmuştu hatırlarsanız. Yarışmacı bir şarkı söylüyor ve rakibi de şarkının bir yerinde “Değiştir” diyor. Takılan yarışmacı eleniyor.