KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bebek salıncaklarına dikkat! Bir bebeğin ölümüne neden oldu

Yurt dışında kurulan ve Türkiye’de de satış yapan 4moms isimli bir markanın bebek salıncakları bir bebeğin ölümüne sebep olurken başka bir …

Bebek salıncaklarına dikkat! Bir bebeğin ölümüne neden oldu

Yurt dışında kurulan ve Türkiye’de de satış yapan 4moms isimli bir markanın bebek salıncakları bir bebeğin ölümüne sebep olurken başka bir bebeğin de boynundan yaralanmasına sebep oldu. 2 milyonun üzerinde bebek salıncağı sattığı öğrenilen 4moms, müşterilerine mail atarak ürünleri geri istedi. İşte habere dair tüm detaylar…

Merkezi yurt dışında olan 4moms isimli bir markanın satışa sunduğu bebek arabalarındaki büyük tehlike ortaya çıktı. Yanlış tasarlanma sonucu bir bebeğin ölümüne bir bebeğinse boynundan yaralanmasına yol açan bebek arabaları, firma tarafından tüm müşterilerden geri istendi. Markanın 2 milyondan fazla satışının gerçekleştirildiği  MamoRoo ve RockaRoo isimli bebek salıncakları satışı durduruldu.

EMEKLEYEN BEBEKLER İÇİN BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR

Salıncakların arka kısmında bulunan bağlama kayışlarının emekleyen bebekler için büyük tehlike oluşturduğu öğrenildi. Salıncakların kayışlarının bebeklerin boynuna dolanması halinde boğulma ve yaralanma gibi yeni kazalara sebep olabileceği açıklandı. Bunun ardından şirket yetkilileri ürünü satın alan müşterilere çağrı yaptı.

MamoRoo

“SALINCAKLARI BEBEKLERDEN UZAK TUTUN”

Müşterilere mail atan 4moms şirketi, salıncakların arkasında bulunan kayışların uzanmasını engelleyecek ücretsiz kayış bağlayıcıların şirket tarafından temin edileceğini bildirdi. Kayış bağlayıcı temin etmeyen müşterilerini uyaran şirket, salıncakların bebeklerin ulaşamayacakları yerde saklanması gerektiğinin de uyarısında bulundu.

bebek salıncaklarına dikkat

Öte yandan şirketin resmi sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu şekilde açıklama yapıldı:

“ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) ile koordinasyon halinde, 4moms bugün bazı MamoRoo ve RockaRoo bebek salıncakları ve rockçılarını geri çağırdı. Buna 4 anne MamaRoo bebek salıncağı ve tüm RockaRoo rockçılar dahildir. Bu yaz piyasaya sürülen ve 5 noktalı koşumu olan MamoRoo’nun yeni sürümü buna dahil değildir. Geri çağırılan salıncak veya sallayıcı kullanılmadığında, bağlama kayışları koltuğun altına sallanabilir ve emekleyen bebekler kayışlara dolanabilir. Şu anda bu salıncaklardan birine sahipseniz, salıncak veya sallayıcı kullanılmadığında kayışların koltuk altına uzanmasını engelleyecek ücretsiz kayış bağlayıcı almak için hemen bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Daha fazla bilgi ve ücretsiz kayış bağlayıcı talep etmek için lütfen profilimizdeki bağlantıyı ziyaret edin. Emin olun, güvenlik 4moms’da en yüksek ömceliğimizdir. Bu yüzden müşterilerimizin ve ailelerinin güvenliğini sağlamak için bu çözümü tasarladık. Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ