KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Covid-19 tat ve koku almayı büsbütün yok eder mi? Acı biber yiyerek denedi

İngiliz ragbi yıldızı Joe Marler, corona virüse yakalananların üçte ikisinde görülen koku ve tat alma sorunlarını test eden bir meydan okumaya …

Covid-19 tat ve koku almayı büsbütün yok eder mi? Acı biber yiyerek denedi

İngiliz ragbi yıldızı Joe Marler, corona virüse yakalananların üçte ikisinde görülen koku ve tat alma sorunlarını test eden bir meydan okumaya imza attı. Marler, canlı yayında acı biber yedi, tat kaybının büsbütün oluşup oluşmadığını ölçtü.

Corona virüsüne yakalananların en sık karşılaştığı meselelerden birisi de kuşkusuz tat ve koku kaybı. Bu sorun bazen o kadar mühlet devam ediyor ki, şahıslar bir daha hiç tat alamayacaklarını düşünüp, ümitsizliğe kapılabiliyor.

İngiliz ragbi yıldızı Joe Marler, değişik bir meydan okumayla Covid-19’un neden olduğu tat ve koku kaybını test etti. Covid-19 testi müspet çıkan Marler, acı biber yiyerek tat alma duyusunu büsbütün kaybedip kaybetmediğini ölçtü. Marler, cüretkar ve kimileri için de aptalca olan uğraşı sırasında bunu denemenin sonuçlarını yaşadı.

Marler bir görüntü yayımlayarak acı biberin tesir edip etmeyeceğini test etti. Ragbi yıldızı, acı biberden büyük bir ısırık aldıktan sonra, tadını alamadığını, lakin kısa müddette alabildiğini itiraf etti. Marler, birinci ısırığında reaksiyon vermese de daha sonra biberin acısıyla gözleri yaşardı ve içeriye koştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ