Soğan ile birçok yaygın hastalığa karşı beklenmedik 12 tedavi yöntemi

Soğan ile birçok yaygın hastalığa karşı beklenmedik 12 tedavi yöntemi

Soğan salatalar için harikadır, yemeklerde ise olmazsa olmazdır ve yan yemek olarak da kızartılır. Ancak bazıları, rahatsızlıkları iyileştirmek ve evde tedavi etmek için de iyi bir çözüm olduğu iddia edilebilir. Soğan, yüksek kükürt içeriğinden dolayı antiseptik ve antibiyotik ajanlarıyla dolu olduğundan, çok yönlü doğal bir çare olmaktadır. Ayrıca, vücudunuzun kanser gibi kronik hastalığa neden olan serbest radikallerle savaşmasına yardımcı oluyorlar.

Soğan bağışıklığı güçlendirebilir, kusmayı kesebilir, solunum yollarını tedavi edebilir, diyabet ve kalp ile ilgili konularda, düşük kolestrol ve artrit tedavisinde yardımcı olabilir.

Soğan, Amerikan Yerlileri tarafından soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılıyor ve Dünya Sağlık Örgütü bile soğanları solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, öksürük ve tıkanıklığı gidermek için iyi bir yol olarak görüyor.

Genel rahatsızlıklar için soğanları kullanabileceğiniz bazı sağlıklı yollar şunlardır…

1Öksürük

Soğan ile birçok yaygın hastalığa karşı beklenmedik 12 tedavi yöntemi

Bir soğanı yarısına kadar soyun ve dilimleyin ve her dilime bir çorba kaşığı kahverengi şeker koyun ve bir saat bekletin. Öksürüğünüzden kurtulmak için günde iki kez bu yemeği yiyin. Soğandaki kükürt, öksürüğe neden olan mikropları öldüren anti bakteriyel özelliklere sahiptir.

Kükürt ayrıca vücuttaki toksinleri serbest bırakmak için bir detoks ajanı olarak da çalışır. Anti-inflamatuar özellikler öksürük uyumu sırasında oluşan düz ve iltihaplanmayı azaltır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir