KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Vücut tipleri neler? Vücut tiplerine göre giyinme önerileri

Vücut tipine göre nasıl giyinmesi gerektiğini bilmeyen kadınlar için alışveriş yapmak eziyet gibi gelebilir. Şık ve rahat kombin …

Vücut tipleri neler? Vücut tiplerine göre giyinme önerileri

Vücut tipine göre nasıl giyinmesi gerektiğini bilmeyen kadınlar için alışveriş yapmak eziyet gibi gelebilir. Şık ve rahat kombin oluşturabileceğiniz tercihler için hangi vücut tipine sahip olduğunuz konusunda bilginizin olması alışverişlerinizde size kolaylık sağlayacaktır. Peki siz hangi vücut tipine sahipsiniz?

Günümüzde birçok kadın vücut tipine uygun olmayan kıyafet seçimlerinde bulunuyor. Tercih ettiğiniz kıyafetlerle göz kamaştıran bir görünüme sahip olmak istiyorsanız öncelikle vücut tipinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kıyafet seçiminde kolaylık sağlayan bu bilgi şık parçaları da bir araya getirmenizi sağlayabilir. Bu nedenle kadınların giyinmeden önce bilmesi gereken tek şey hangi vücut tipine sahip olduklarıdır. Genellikle her vücut tipine uygun olan uzun gömlek ve ceketler tesettür giyim için de uygun kombin oluşturabilecek parçalardır. Peki siz armut, ters üçgen, dikdörtgen, kum saati, elmas ve oval şekillerinden hangisine sahipsiniz? Yasemin.com ekibi olarak sizin için vücut tipinize uygun giyinme önerilerimiz var.

KADINLARA AİT VÜCUT TİPLERİ

Kadın vücut tipleri

  • Armut şekli vücut tipi;

Bu vücut tipine sahipseniz üst bölümünüz daha küçük ve alt kısmınız geniş olmasının yanı sıra ince uzun boynunuz ve ince kaburgalarınız vardır. Feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahip olmanız moda dünyasında size bir şans sunabilir. Armut vücut tipine sahip olan kadınların çok dar olan kıyafetlerden kaçınmaları gerekirken, renkli veya baskılı tişörtlerle odak noktasını alt bölgenizden uzağa çekin. Büzgülü kemere sahip etek ve pantolonlar hatları yumuşak ve rahat hale getirir. Baskılı ve açık renkli pantolonlardan uzak durun. Özellikle koyu renkleri tercih edin. Armut tipi vücuda sahip olan kadınların uzak durması gereken bir kıyafet de büzgülü pantolonlar… Mümkün olduğunca giyineceğiniz pantolonun kumaşı akıcı olmalı. Üzerinize oturan üstleri tercih ederken ise bluzların ve ceketlerin uzun olmasına özen gösterin. Böylelikle tesettür giyimler için de uygun kombin oluşturabilirsiniz.

Kadın vücut tipleri

  • Ters üçgen şekli vücut tipi;

Vücut tipiniz ters üçgense ideal bir yapıda olup geniş omuzlarınızla birlikte normal bir bel yapısına sahipsiniz demektir. Bu sebeple ters üçgen şeklindeki kadınlara çok fazla süzülen kıyafetleri önermiyoruz. Geniş omuzlu ceketler yerine yamalı cepleri tercih edebilirsiniz. Aşağı doğru genişleyen etekleri ve pantolonları tercih edin. Düşük kemerli kıyafetler de görünümünüzü denge katar.

Kadın vücut tipleri

  • Dikdörtgen şekli vücut tipi;

Eşit bedenli olan kadınların alt kısmı düz ve incedir. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz üst bedeniniz için çok dar olmayan tişörtleri tercih edebilirsiniz. Özellikle V yakalı kıyafetlerin boynunuzu ince göstermesinin yanı sıra asimetrik etek uçları size zarif bir görünüm kazandırır. Etek tercihlerinizi düz kesimlerden yana kullanırsanız ceket veya gömlek kombini ile moda ikonlarına taş çıkarabilirsiniz.

Kadın vücut tipleri

  • Kum saati şekli vücut tipi;

Küçük kemik yapısıyla kum saati şekline sahip olan kadınlar zıt kemerleri kullanmalı… Büzgülü kıyafetlerin uygun olacağı kum saati vücut tipi, düşük bel pantolonlarını da kabul edebilir. Parlak renklerden uzak durun ve sade renkli kıyafetleri kuşanın. Özellikle seçtiğiniz kıyafetlerin alt bölgenizi kapatmasına özen gösterin.

Kadın vücut tipleri

  • Elmas şekli vücut tipi;

Elmas vücut şekline sahip kadınlar ince omuzlu ve sert görünümdedir. Karakter olarak armut şekliyle benzeyen elmas vücut tipi daha kavislidir. Bu vücut tipine sahip olan kadınların üst bedenleri incedir. Siz de bu vücut şekline sahipseniz arkasında detay olan pantolonlardan uzak durun. Aşağı doğru bollaşan ceket tercihinizi gömleklerle canlandırabilirsiniz. Renkli ve parlak tonları tercih etmenizin yanında pileli eteklerin yanından bile geçmeyin. 

Kadın vücut tipleri

  • Oval şekli vücut tipi;

Bu tip bir vücut şekline sahipseniz uzun gömlekler giymeye özen gösterin. Üst bedeniniz için V yaka kıyafetlerin boynunuzu ince göstermesinin yanı sıra yaka dökümünü ince ve küçük tutmanız size mükemmellik katacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ