KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hangi şifalı ot neye iyi gelir? Şifalı otlar nasıl tüketilir?

Alternatif tıbbın en sağlıklı otlarını sizler için bir araya getirdi. Dr. Feridun Kunak’ın şiddetle tavsiye ettiği bazı otlar günümüzde yaygın …

Hangi şifalı ot neye iyi gelir? Şifalı otlar nasıl tüketilir?

Alternatif tıbbın en sağlıklı otlarını sizler için bir araya getirdi. Dr. Feridun Kunak’ın şiddetle tavsiye ettiği bazı otlar günümüzde yaygın olan hastalıklar içinde tam bir şifa kaynağıdır. İçeriklerinde milyonlarca vitamin ve mineral barındıran otların tüketim şeklinde oldukça önemlidir. Hangi şifalı ot neye iyi gelir? Şifalı otlar nasıl tüketilir?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Doğada en çok kadın hastalıklarına şifası olan besin semizotudur. Semizotu östrojen hormonunu dengeler. Bu da kadın hastalıklarının önüne geçmiş olur. Öte yandan günümüzde sıklıkla yaşanan bağırsak sorunları için de birebir fayda sağlar. Dr. Feridun Kunak’la Evlerinize Sağlık programıyla şehir şehir hastalarının ayağına giden ve doğal yöntemler tavsiye eden Feridun Kunak, Balıkesir’de gittiği bir pazarda gördüğü otların insan sağlığına olan etkilerini açıkladı. 

İŞTE FERİDUN KUNAK’IN O TAVSİYELERİ

  • Kantaron otu, mide ağrılarına ve yaralarına fayda sağlar. Yemek sonrası sıklıkla mide yanmasından şikayet edenler için kantaron otunun kuru halinin kaynatılması ve tüketilmesi tavsiye edilir.
     
  • Semizotu, tam bir sindirim sistemi dostudur. Yaz aylarında yoğurtla beraber tüketilmesi şiddetle tavsiye edilir. Öte yandan menapoz dönemine giren ya da ağrılı adet süreçleri geçirenler içinde fayda sağladığını söyleyen Kunak, östrojen hormonlarını hareketlendirdiğini belirtti.
     
  • Günümüzde en sık yaşanan sağlık sorunlarının başında gelen bağırsak tembelliği için de kuru incir önerildi. Kunak, kuru inciri zeytinyağına batırıp bir gün bekletildikten sonra her gün aç karna sabahları bir tane tüketilmesini tavsiye etti. 
     
  • El titremesi dizlerde ağrılar vücut içinde kan oranı dengesizliğine bağlı gelişen sorunları bitirmek için ise kuru baklanın fayda sağlayacağının altını çizdi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ