KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Türk anneleri bebeklerini 17 ay emziriyor!

1-7 Ekim Emzirme Haftası için yapılan bir araştırmayla Türk halkının bebeklerini kaç aya kadar emzirdiğini ortaya koydu. Dış mekanlarda utanması …

Türk anneleri bebeklerini 17 ay emziriyor!

1-7 Ekim Emzirme Haftası için yapılan bir araştırmayla Türk halkının bebeklerini kaç aya kadar emzirdiğini ortaya koydu. Dış mekanlarda utanması ve çekinmesi olan annelerimiz, yine de uygun bir yer bulup, bebeğinin aç karnını doyurmak istediği sonuçlar arasında yerini aldı.

Türkiye’de bebek ve annelik konusu oldukça hassas bir konudur. Herhangi bir engel yoksa, tüm annelerimiz çocuklarını emzirmekten geri kaçmıyor. Yurt dışında annelerin genellikle mama verdiği açıklanan test sonucunda anaç bir toplum olmamız sebebiyle birlikte bebekleri en iyi şekilde büyütmek isteniyor. Anne sütünün hem bebek için hem de anne için sağlıklı olduğunu bilen Türk milleti ise bebeklerini 17 aya kadar emzirdiği açıklandı.

bebek emzirme

17 AY BEBEK EMZİREN ÜLKEYİZ!

Geçtiğimiz hafta Emzir Haftası olması sebebiyle Philips Avent, uygulamaları üzerinden gerçekleştirdiği 25 ülkede 6 bin anne ile yaptıkları araştırmada Türkiye’den ise bin 448 anne katılmış olduğu ifade edildi. Ülkemizde anne sütüne olan erişimin %96.5 olduğu açıklanan araştırmada annelerin kesinlikle bebeklerin emzirilmesi taraftarı olduğu kanıtlandı. Ortalama emzirme süresi ise süt azalıp kesilinceye kadar yaklaşık 17 aylık bir süreye tekamül ettiği belirtildi. 

bebek emzirme

EMZİRME ODALARI ÇOĞALTILMALI

Emzirmeye karşı olan annelerin ise yoğunluktan emziremedikleri ama eşleri yardım ederse, bebeği de emzirip bakabileceklerini belirtti. Emzirme alanlarının her yerde çoğalmasını talep eden anneler, çocuklarının karnını doyurmak için kuyu bucak aramak yerine emzirme odalarının yaygınlaşması ve oralarda bebeklerinin karnını doyurabileceklerine dair de bir sitem duyuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ